dodano do ulubionych

Aktualności

2021

Maszyny do najbardziej wymagających zadań

Maszyny do najbardziej wymagających zadań: koparki gąsienicowe CASE pracują w całej Europie

  • Opublikowane Pn sty 11, 2021
  • Turyn

Koparki gąsienicowe firmy CASE Construction Equipment w ostatnim czasie używane są do różnorodnych i wymagających zastosowań w całej Europie. Maszyny te zyskują pochwały za wszechstronność, efektywność, moc i komfort obsługi, kluczowe czynniki w przypadku zadań, w których niezbędne jest użycie koparek gąsienicowych.

Jak wyjaśnia Giuseppe Santo, Product Manager odpowiedzialny za koparki gąsienicowe i koparki średniej wielkości w firmie CASE Construction Equipment Europe, „typoszereg koparek gąsienicowych CASE zaprojektowano tak, aby zdolne były sprostać wymaganiom każdego miejsca pracy”. Funkcje maszyny dobrano tak, aby zapewnić jej uniwersalność, moc i wyjątkową precyzję, co tłumaczy fakt, że w całej Europie można zobaczyć, jak sprawdzają się w przeróżnych zastosowaniach, ku zadowoleniu klientów.”

Zwarta budowa umożliwiająca poruszanie się w trudnych warunkach górzystych
Zwarta budowa koparek gąsienicowych CASE oznacza, że są idealnym wyborem do prac w warunkach ograniczonej przestrzeni. Model CX145D SR to przykład poręcznej maszyny, której kabina może wykonać pełny obrót z minimalnym ryzykiem kolizji z otoczeniem.

Dlatego właśnie włoska firma Bancoline (specjalizująca się w utrzymaniu dróg, rozbiórkach i pracach budowlanych) wybrała właśnie te maszyny do prac związanych z utrzymaniem dróg w terenach górzystych. „Nasi operatorzy uwielbiają tę maszynę” powiedział Mauro Goss, właściciel Bancoline.

„W przypadku prac realizowanych przy tych ciasnych i krętych drogach górskich na dużych wysokościach zwrotność koparki CX145D SR ma kluczowe znaczenie i pozwala zaoszczędzić wiele czasu”.

Moc i precyzja w usuwaniu skutków katastrofy naturalnej
Po gwałtownej wichurze, która nawiedziła północno-wschodnie Włochy w październiku 2018 r. w ciągu jednej nocy zniszczeniu uległy duże obszary lasu. Moena, miejscowość znajdująca się w Trento, niedaleko od miejsca, w którym doszło do zniszczeń, potrzebowała zmierzyć się z zadaniem oczyszczenia terenu dotkniętego katastrofą i w tym celu zakupiła koparkę CASE CX245D SR wyposażoną w unikalną głowicę do wykonania tej pracy.

„Byliśmy już wcześniej pod wrażeniem możliwości modelu CX145D SR, ale potrzebowaliśmy czegoś mocniejszego do wykonania tego zadania, powiedział Turri Michele, właściciel firmy Malé w Val di Sole. „Model CX245D SR zapewnił nam to w zupełności.” Dzięki jej dużej sile uciągu mogliśmy szybko i z łatwością usunąć wszystkie uszkodzone drzewa, a funkcje telematyczne, w którą wyposażono w głowicę pozwoliła śledzić długość i średnicę każdego ściętego drzewa.”

Hiszpańska firma Maderas Marcos również działa w branży leśnej, tym razem eksploatując model CASE CX210D. Dealer CASE, Ruvisca, wyposażył tę maszynę w głowicę, stosowaną do przeróbki drzew sosnowych i eukaliptusowych.

“Moc i precyzja modelu CX210D okazały się idealne do tego zastosowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej maszyny, Rozwinęliśmy współpracę z dealerem i dzięki temu możemy mieć pewność, że kupujemy sprzęt, który jest niezawodny i który pomoże nam świadczyć usługi dla naszego głównego klienta, firmy ENCE, wiodącego producenta miazgi eukaliptusowej i energii odnawialnej z biomasy. Firma ta wykorzystuje pozostałości i odpady roślinne do wytwarzania czystej energii a także wykonuje prace związane z utrzymaniem zapuszczonych drzewostanów w celu zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska i wzniecaniu pożarów” powiedział Rodolfo, właściciel firmy.

Prace rozbiórkowe na każdej wysokości
Burzenie wysokich budynków zwykłymi koparkami często okazuje się problematyczne. Jedynym rozwiązaniem pomagającym uniknąć problemów jest wyposażenie maszyny w wysuwane ramię o zasięgu 21 m, co zademonstrowała ostatnio niemiecka firma Paul Kamrath Ingenieurrückbau GmbH przy użyciu koparki CX350D.

Jak stwierdził Sebastian Morsmann, operator: „Koparką CASE CX350D można sterować bezpiecznie i precyzyjnie. Narzędzie robocze reaguje bardzo bezpośrednio na każdy mój ruch, a manipulatory zapewniają dobrą informację zwrotną. Podczas prac z wykorzystaniem wyposażenia o dużej długości ogromnie pomocna jest możliwość odchylenia kabiny, dzięki czemu mam zawsze dobry widok na narzędzie robocze, a monitor CASE o doskonałej widoczności z funkcją widoku z powietrza i widoku panoramicznego niezwykle poprawia bezpieczeństwo.

W porównaniu z innymi maszynami, w kabinie jest więcej miejsca i jest lepiej wyposażona”, zauważa Sebastian.

Prace rozbiórkowe stanowią główną część działalności również we włoskiej firmie P.R.A, eksploatującej koparkę CASE CX370D z wysięgnikiem dwuczęściowym. „Wysięgnik dwuczęściowy w CASE CX370 to jest właśnie to, czego potrzebowaliśmy. Zwrotność, hydraulika i oszczędność paliwa są wyjątkowe i idealne do prac, którymi się zajmujemy. Co więcej, zarówno wysięgnik, jak i ramię są bardzo wytrzymałe, a podwozie można łatwo wyczyścić. Dlatego zdecydowanie polecam firmę CASE!” stwierdził Matthias, operator P.R.A.

Przyszłość koparek gąsienicowych CASE
„Dumni jesteśmy z tego, że klienci wybierają firmę CASE do wykonywania najbardziej wymagających i trudnych a często unikalnych prac”. „Dlatego właśnie, firma CASE, jako producent nieustannie wsłuchuje się w opnie klientów, śledzi trendy rynkowe i pracuje nad innowacjami, aby dostarczać maszyny idealnie dopasowane do potrzeb operatorów”, kontynuuje Santo.

„Z jednej strony nie wolno nam zmienić tego, w czym koparki CASE są wyjątkowe — niespotykanego komfortu pracy operatora, który potrafi zadowolić nawet najbardziej wymagających, najlepszego zrównoważenia prędkości i sterowalności oraz niezrównanej oszczędności zarówno paliwa, jak i energii, a z drugiej strony, stały rozwój i ulepszenia to część naszej codziennej działalności, tym właśnie się zajmujemy.”

„Pomimo sytuacji wywołanej

,, COVID-19 pozostajemy w pełnej gotowości i przygotowujemy następną generację naszych maszyn odpowiednio uwzględniając rosnące potrzeby w zakresie uniwersalności i wykorzystując współpracę z firmą CNH Industrial. Wszystkie maszyny będą wytwarzane w Japonii i będą wyposażone między innymi w 20- i 24- tonowe podwozia o zmniejszonej szerokości, a także pojedyncze i dwuczęściowe wysięgniki. „Dobrze znamy najważniejsze trendy występujące w ostatnich latach i nadal będziemy wsłuchiwać się w głosy klientów oraz inwestować w nowe prace rozwojowe. Są to kluczowe fundamenty naszej drogi w przyszłość i powodzenia w dalszej działalności. Mamy zasoby i zdolności niezbędne do tego, aby przedsięwziąć wszelkie niezbędne kroki w tym celu”, podsumował.

ZNAJDŹ LOKALNEGO DEALERA

Droga do maszyn światowej klasy, z wiodącą obsługą posprzedażną oraz elastycznym finansowaniem rozpoczyna się tutaj.

Aby rozpocząć wyszukiwanie, wprowadź następujące informacje:

wpisz, żeby wyszukać to, czego potrzebujesz:

Znaleziono 0 wynik
typ
przefiltrowano według:

Nie znaleziono wyników

Kliknij na ikonę pojawiającej się na całej stronie, aby ją dodać do ulubionych

Moje ulubione maszyny CASE

Znaleziono 0 wynik