dodano do ulubionych

Aktualności

2016

CASE na targach Bauma 2016 powiększa ofertę koparek gąsienicowych serii D o pięć nowych modeli

CASE na targach Bauma 2016 powiększa ofertę koparek gąsienicowych serii D o pięć nowych modeli

  • Opublikowane Wt sty 19, 2016

CASE Construction Equipment rozszerza swoją ofertę nowej generacji koparek gąsienicowych z serii D o nowe modele, które zostaną zaprezentowane na targach BAUMA 2016. Modele CX130D, CX160D oraz CX180D należą do gamy o masie poniżej 20t, natomiast pozostałe nowe modele serii D wynoszą parametry pracy dużych koparek na całkowicie nowy poziom. Model CX490D to dodatkowe prawie 1,5 t w porównaniu do swojego poprzednika z serii C, dzięki czemu jego masa zbliża się do 50 t, a flagowy model całej gamy, CX500D typu „mass excavation” przeznaczony do robót wielkoobjętościowych, ze swoją masą powyżej 50 t zapewnia ogromną wydajność pracy. Z myślą o odzwierciedleniu ich większej masy roboczej, zmieniono nazwy tych obu modeli, które zastępują maszyny poprzedniej serii, tj. CX470C i CX470C ME. Wszystkie nowe modele charakteryzuje bezobsługowa technologia Tier 4 Final (EU Stage IV) o wyjątkowo niskim zużyciu paliwa, która nie wymaga stosowania filtra DPF. Oferują one dużą produktywność, komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa oraz niskie koszty utrzymania i eksploatacji, z których zasłynęły wprowadzone wcześniej modele koparek z serii D.

Nadszedł czas na większą produktywność
Nowe koparki gąsienicowe z serii D dzielą z modelami poprzedniej generacji inteligentny układ hydrauliczny CASE (CIHS) o udowodnionej skuteczności. Dodatkowo udoskonalony układ w serii D z wysokowydajnym zarządzaniem hydrauliką przenosi sterowalność i płynną pracę na całkiem nowy wyższy poziom. Dzięki udoskonalonemu, bardziej wydajnemu układowi hydraulicznemu uzyskuje się krótsze czasy cykli pracy, a zwiększona masa robocza modeli podnosi poprzeczkę w zakresie produktywności – szczególnie w czołowych dwóch modelach o masie powyżej 25 t.

Nowe modele oferują krótsze czasy cykli dzięki nowym, elektronicznie sterowanym pompom hydraulicznym oraz dzięki większemu rozdzielaczowi głównemu, które dodatkowo zwiększają produktywność tych maszyn. Nowe pompy i większy rozdzielacz poprawiają szybkość reakcji maszyny. W rezultacie czasy cykli roboczych są do 12% krótsze w porównaniu do maszyn poprzedniej generacji. Ponadto, nowe modele zapewniają znacznie większe udźwigi.

Produktywność dodatkowo zwiększa wyjątkowa „autonomia” koparek gąsienicowych, która wynika z dużych pojemności zbiorników paliwa i AdBlue® w połączeniu z niskim zużyciem paliwa. Zbiornik AdBlue wystarczy uzupełniać co 10 tankowań paliwa, a to zapewnia znaczną oszczędność czasu.

Nadszedł czas na większą ekonomiczność
Koszty eksploatacji nowych modeli z serii D są wyjątkowo niskie. Przede wszystkim technologia silnika w połączeniu z nowym układem hydraulicznym zapewnia niższe zużycie paliwa w porównaniu do maszyn poprzedniej generacji.

Nowe modele są zgodne z normami emisji spalin Tier 4 Final (EU Stage IV), w oparciu tylko i wyłącznie o technologię selektywnej redukcji katalitycznej tlenków azotu (SCR) z katalizatorem utleniającym DOC w układzie wydechowym. Dzięki temu rozwiązaniu spaliny są oczyszczane wyłącznie w ramach reakcji chemicznych w komorze SCR i katalizatorze DOC. Żadne cząstki nie są zatrzymywane i kumulowane w układzie wydechowym - nie jest potrzebny filtr cząstek stałych (DPF).

To skuteczne rozwiązanie CASE oparte na nieskomplikowanym układzie pozwala drastycznie zmniejszyć emisję zanieczyszczeń, a ponieważ cała obróbka spalin następuje w układzie wydechowym, czyli zupełnie poza silnikiem, silnik pracuje z optymalną wydajnością w wysokich temperaturach spalania, zapewniając większą moc przy jednoczesnym niższym zużyciu paliwa. W rezultacie Klienci mogą cieszyć się z mniejszych wydatków na paliwo. Układ jest także bardzo ekonomiczny w zakresie zużycia AdBlue, które stanowi zaledwie 3% zużycia paliwa. Co więcej, ponieważ nie ma potrzeby regenerowania lub wymiany filtra DPF, koszty konserwacji i eksploatacji są znacznie niższe.

Trzy tryby pracy: Speed Priority, Heavy i Automatic, pomagają oszczędzać energię, zużywając tylko tyle mocy ile jest konieczne do zakończenia wykonywanej pracy.

Nowe modele wyposażono także w funkcje oszczędzania energii CASE: funkcję sterowania momentem pompy (PTC), funkcję powrotu do biegu jałowego (Auto-Idle), funkcję automatycznego wyłączenia silnika przy dłuższej pracy na biegu jałowym (Auto Shutdown), funkcję sterowania skokiem suwaka rozdzielacza (SSC), funkcję oszczędzania energii wysięgnika (BEC) oraz funkcję kontroli ciśnienia oleju przy inicjacji obrotu (SWC). Funkcje te wykorzystują wszystkie dostępne możliwości do oszczędzenia paliwa, co dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji jak również przyczynia się do dłuższej żywotności maszyny.

Nadszedł czas na większy komfort i większe bezpieczeństwo
Przestronna kabina oferuje największą w tej klasie maszyn przestrzeń roboczą oraz możliwość konfiguracji z opcjami dodatkowymi. W pełni regulowane stanowisko robocze z nowym pneumatycznym fotelem z wysokim oparciem zapewnia wyjątkowy komfort. Kabina ciśnieniowa zgodna z ISO utrzymuje niski poziom hałasu i drgań, zapewniając najcichsze środowisko pracy serii D w tej klasie maszyn. Duży wielofunkcyjny kolorowy monitor panoramiczny zintegrowany z kamerą cofania jeszcze bardziej poprawia i tak już doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach.

Każda maszyna jest dostępna z nowym (opcjonalnym) pakietem oświetleniowym LED, który zapewnia oświetlenie robocze podobne do światła dziennego, ponad trzykrotnie jaśniejsze od światła halogenowego, dzięki czemu wykonawca może wygodnie i szybko pracować przez całą dobę.

Kabina ROPS już w standardzie z certyfikatem ROPS poziomu II jest dostępna we wszystkich modelach wraz z całą gama opcjonalnych przednich osłon zapewniających bezpieczeństwo operatorowi nawet w najtrudniejszych warunkach roboczych. Montowany fabrycznie alarm cofania przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na placu budowy wokół maszyny.

System telematyczny CASE SiteWatch pozwala kierownikowi floty dokładnie obserwować maszynę i jej pracę, co pomaga zapobiegać niewłaściwemu lub nieefektywnemu użyciu maszyny, chroniąc tym samym aktywa klienta i zapewniając szybszy zwrot z inwestycji.

Nadszedł czas na większą niezawodność i wytrzymałość
Nowe modele serii D zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu niezawodności i wytrzymałości. Nowa konstrukcja wysięgnika i ramienia zmniejsza naprężenia osprzętu kopiącego, co decyduje o niezawodności. Trwałość zapewniają wysokowytrzymałe elementy wykonane ze stali odlewanej. Znajdują się one na początku i końcu wysięgnika oraz ramienia jak również w ich wnętrzu, umieszczone poprzecznie. Niezawodność dodatkowo poprawiają zamki na siłownikach ramienia i wysięgnika z alarmem przeciwprzeciążeniowym. Również całkowicie nowa konstrukcja podwozia, w której zwiększono rozmiary podzespołów, przyczynia się do uzyskania większej niezawodności i wytrzymałości. Konstrukcja obudowy z jednostronnym spadkiem zapewnia, że pomiędzy ramą a łańcuchem gąsienicy odkłada się mniejsza ilość materiału. Materiał łatwo ześlizguje się na zewnątrz podczas czyszczenia, dzięki czemu operator oszczędza czas podczas oczyszczania podwozia.

ZNAJDŹ LOKALNEGO DEALERA

Droga do maszyn światowej klasy, z wiodącą obsługą posprzedażną oraz elastycznym finansowaniem rozpoczyna się tutaj.

Aby rozpocząć wyszukiwanie, wprowadź następujące informacje:

wpisz, żeby wyszukać to, czego potrzebujesz:

Znaleziono 0 wynik
typ
przefiltrowano według:

Nie znaleziono wyników

Kliknij na ikonę pojawiającej się na całej stronie, aby ją dodać do ulubionych

Moje ulubione maszyny CASE

Znaleziono 0 wynik