dodano do ulubionych

Aktualności

2016

CASE wprowadza na targach BAUMA nową koparkę gąsienicową CX290D przeznaczoną do przeładunku materiałów

CASE wprowadza na targach BAUMA nową koparkę gąsienicową CX290D przeznaczoną do przeładunku materiałów

  • Opublikowane Pn kwi 11, 2016
  • Turin

CASE powiększa swoją serię D koparek gąsienicowych o nowy model: CX290D do obsługi materiałów. Ten model wykorzystuje długoletnią historię marki i jej czołową pozycję w branży maszyn do przeładunku materiałów, dzięki czemu oferuje on wysoką produktywność i wyróżniające się precyzyjne sterowanie.

Model powstały z myślą o przeładunku materiałów
Nowa koparką gąsienicowa CX290D Case jest przeznaczona do zastosowań związanych z przeładunkiem materiałów. Dzięki pierwszorzędnemu zasięgowi i udźwigowi, przenoszenie wszystkich rodzajów odpadów, kłód, śmieci i złomu odbywa się w krótkim czasie. Specjalna konstrukcja kabiny ruchomej oferuje operatorowi imponujący widok terenu roboczego z wysokości 5,06 metra. Dwukierunkowy wentylator skuteczniej czyści chłodnice, co zapewnia dużą sprawność w warunkach zapylenia typowych dla wielu zastosowań związanych z przeładunkiem materiałów.

Model CX290D będzie także dostępny z ramieniem do przeładunków i prostym wysięgnikiem w wersji załadunkowej do złomu.

Model zaprojektowano i zbudowano z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa
O bezpiecznej pracy ruchomej kabiny decyduje kilka funkcji. Sztywna struktura podnosząca pozwala pracować operatorowi przy pełnym zasięgu, czyli najproduktywniej i z pełnym zaufaniem do bezpieczeństwa maszyny. Kabinę można obniżyć z wnętrza kabiny lub korzystając z zewnętrznego przełącznika sterującego, dzięki temu operator jest jeszcze bezpieczniejszy. W przypadku pęknięcia przewodu, prędkość opadania zmniejsza się. Urządzenie awaryjnego opuszczania kabiny jest teraz obsługiwane hydraulicznie, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

Nowe urządzenie zapobiega zakłóceniom między maszyną a jej osprzętem dzięki czujnikom umieszczonym na siłowniku łyżki. Ulepszenia w obwodzie sterującym zmniejszają wstrząsy przedniego osprzętu na pełnym skoku. To zmniejsza chwiejność kabiny, zwiększa komfort i bezpieczeństwo wokół maszyny. Przednia osłona dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo operatora w kabinie.

Wysoka wydajność i szybsze cykle
Model CX290D MH korzysta z ulepszeń wprowadzonych w serii D, do których należy silnik zgodny z normą Tier4 Final/Stage IV z układem oczyszczania spalin z selektywną redukcją katalityczną tlenków azotu (SCR) oraz katalizatorem utleniającym DOC. To rozwiązanie bez filtra DPF skraca i obniża koszty konserwacji, oprócz tego zapewnia wysokie parametry pracy przed niskim zużyciu paliwa. Udoskonalony układ hydrauliczny przyspiesza cykle pracy, a szybsze otwarcie ramienia stanowi zaletę przy przerzucaniu złomu.

Funkcje poprawiające widoczność
Do nowych funkcji w modelu CX290D MH można zaliczyć nowy pakiet oświetlenia roboczego LED, który zapewnia ponad trzykrotnie większą intensywność światła niż odpowiadający mu pakiet oświetlenia halogenowego. Dostępna jest także trzecia kamera, która dodatkowo poprawia widoczność we wszystkich kierunkach.

ZNAJDŹ LOKALNEGO DEALERA

Droga do maszyn światowej klasy, z wiodącą obsługą posprzedażną oraz elastycznym finansowaniem rozpoczyna się tutaj.

Aby rozpocząć wyszukiwanie, wprowadź następujące informacje:

wpisz, żeby wyszukać to, czego potrzebujesz:

Znaleziono 0 wynik
typ
przefiltrowano według:

Nie znaleziono wyników

Kliknij na ikonę pojawiającej się na całej stronie, aby ją dodać do ulubionych

Moje ulubione maszyny CASE

Znaleziono 0 wynik