dodano do ulubionych

Aktualności

2020

321F wspomaganie przemysłu rybnego

CASE 321F: wspomaganie przemysłu rybnego w Norwegii od czterech lat

  • Opublikowane Śr gru 16, 2020
  • Turyn

W pobliżu fiordu Øyfjord, najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, Senjen Invest prowadzi przedsiębiorstwo przetwórstwa rybnego na wyspie Husøy i Troms. Zakład odbiera transporty rybne z Morza Norweskiego i Morza Barentsa, a następnie przygotowuje suszone ryby na rynek międzynarodowy. Cztery lata temu Senjen Invest otrzymało jedną z pierwszych kompaktowych ładowarek kołowych CASE 321F, które okazują się kluczowe w codziennej działalności, oferując unikalne zastosowanie.

Prezes Rolf Bjørnar Tøllfsen potrzebował maszyny do odbioru ryb bezpośrednio z łodzi rybackich, przenoszenia ładunku do magazynu i dystrybucji, a także rozwieszania surowca w celu suszenia go przez miesiące zimowe. Pierwotnie rozważał zakup wózka widłowego, ale szybko się zorientował, że taki sprzęt nie spełniłby wszystkich wymagań, dlatego skontaktował się z Dagenborg, dealerem CASE Construction Equipment, aby uzyskać poradę. Tøllfsen wyjaśnia: „Potrzebowaliśmy maszyny wielozadaniowej, która poradzi sobie w wymagających warunkach. Husøy to piękne miejsce latem, ale zimą warunki są niezwykle trudne. Maszyna musi być wystarczająco zwinna, aby pokonywać wąskie korytarze naszego magazynu, a także niekorzystnie ukształtowany teren, przewożąc ryby bezpośrednio z łodzi. Potrzebna jest precyzja sterowania, która umożliwi wieszanie ryb w suszarni, a jednocześnie siła pozwalająca torować przejazd w sezonie zimowym. Nie sądziliśmy, że znajdziemy maszynę, która podoła każdemu z tych zadań, ale firma Dagenborg pomogła nam znaleźć rozwiązanie”.

Model CASE 321F został wprowadzony na rynek w 2016 toku, zaś firma Dagenborg przystosowała konstrukcję maszyny tak, aby spełniła wszystkie wymagania Senjen Invest. Kathrine Dagenborg, dyrektor ds. marketingu w Dagenborg, wyjaśnia: „Senjen Invest potrzebowało maszyny wielozadaniowej, ale każde z zastosowań w samo sobie jest wymagające. Na ogół do przenoszenia i opróżniania skrzyń z rybami posłużyłby wózek widłowy, dlatego opracowaliśmy obrotowe widły ze sterowaniem hydraulicznym, aby wyposażyć w nie ładowarkę CASE 321F. Widły obracają się o 360 stopni, dlatego skrzynie są opróżniane w przeciągu sekund. Prędkość pracy jest istotna dla Senjen Invest, ponieważ sprawny rozładunek i przetwarzanie gwarantują świeżość produktu i umożliwiają szybki powrót łodzi na morze. Zainstalowaliśmy system MultiFaster w maszynie, zapewniając jej możliwość automatycznej wymiany osprzętu roboczego, a Senjen Invest było jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które otrzymało takie szybkozłącze. Operator może szybko przełączać się między rozładunkiem skrzyń, przesuwaniem sieci i wieszaniem ryb”.

Od czterech lat model CASE 321F spełnia swoje zadanie. Tøllfsen podsumowuje: „Używamy ładowarki CASE 321F do wszystkiego. Gdy szukaliśmy maszyny, która mogłaby spełnić wszystkie nasze potrzeby związane z przewozem i podnoszeniem, oczekiwaliśmy niezawodności na co dzień. Nie da się łatwo przetransportować ciężkiego sprzętu na Husøy, więc jeśli maszyna przestanie pracować, to samo stanie się z naszym przedsiębiorstwem. Współpracujemy z Dagenborg od lat i ufamy, że będą nadal proponować sprawdzone rozwiązania. Po upływie czterech lat ładowarka spełniła nasze oczekiwania z nawiązką”.

Joseph O’Grady, dyrektor handlowy w północnej Europie, CASE Construction Equipment, dodał: Takie unikalne zastosowania dla modelu 321F jak w przypadku Senjen Invest w przemyśle rybnym potwierdzają duże możliwości przystosowywania maszyn CASE, szczególnie wyposażonych w osprzęt roboczy. Dzięki temu przedsiębiorstwo mogło zwiększać produktywność od czterech lat, a z pewnością będzie to możliwe także w przyszłości.

ZNAJDŹ LOKALNEGO DEALERA

Droga do maszyn światowej klasy, z wiodącą obsługą posprzedażną oraz elastycznym finansowaniem rozpoczyna się tutaj.

Aby rozpocząć wyszukiwanie, wprowadź następujące informacje:

wpisz, żeby wyszukać to, czego potrzebujesz:

Znaleziono 0 wynik
typ
przefiltrowano według:

Nie znaleziono wyników

Kliknij na ikonę pojawiającej się na całej stronie, aby ją dodać do ulubionych

Moje ulubione maszyny CASE

Znaleziono 0 wynik