dodano do ulubionych

Aktualności

2020

Marka CASE wzięła udział we włoskim programie telewizyjnym

Marka CASE wzięła udział we włoskim programie telewizyjnym, pomagając w oczyszczaniu najbardziej zanieczyszczonej rzeki Europy

  • Opublikowane Pn paź 19, 2020
  • Turyn

Marka CASE wystąpiła w emitowanym przez stację RAI2 programie „La Natura che parla” (tzn. Natura, która mówi), podróży przez Włochy w poszukiwaniu zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz działań, które pomogłyby je rozwiązać. CNH Industrial stara się o ciągły rozwój technologii, innowacyjność i zrównoważony rozwój, dlatego uczestniczyła w operacji oczyszczania plaży nad rzeką Sarno — najbardziej zanieczyszczonej w Europie.

CASE Construction Equipment w ostatnim czasie wystąpiła w nowym programie dokumentalnym o nazwie „La Natura che parla” (tzn. Natura, która mówi), nadawanym przez włoską stację telewizyjną Rai 2. Inspiracją do tego nagrania stały się pandemia COVID-19 oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego takie zjawiska w naturze występują i czy można znaleźć jakiekolwiek sygnały ostrzegawcze. W ramach programu pokazano szereg zagrożeń dla środowiska naturalnego w całych Włoszech, a także wysiłki podejmowanie na rzecz ich usunięcia.

W tym celu Luigi Pelazza, dziennikarz i redaktor programu, przemierzył zagrożone całkowitym zniknięciem lodowce alpejskie Włoch, docierając aż do ujścia rzeki Sarno — najbardziej zanieczyszczonej w Europie. Przy wsparciu ze strony włoskiej żandarmerii (Carabinieri) oraz badaczy z Krajowej Rady ds. Badań, w ramach ośmiu odcinków przeanalizowano różne ekosystemy oraz sposób oddziaływania na nie przez człowieka. W trakcie tej podróży Pelazza omawiał zagadnienia ekologiczne ze znanymi postaciami włoskiego świata kultury, takimi jak piosenkarz Piero Pelùc czy pisarz i alpinista Mauro Corona.

„Program miał na celu podkreślenie szkód, jakie działania człowieka mogą wyrządzić środowisku, ukazując również starania w celu powstrzymania długotrwałych skutków tych działań”, wyjaśnia Luigi Pelazza. „Ładowarka kołowa firmy CASE odegrała kluczową rolę w jednej z tych operacji, pomagając w szybkim oczyszczeniu mocno zanieczyszczonej plaży i przywrócenia jej naturze”.

Ładowarka kołowa 821G firmy CASE występowała w ósmym odcinku, poświęconym wyłącznie rzece Sarno. Maszyna pracowała przy oczyszczaniu plaży w Rovigliano (Torre Annunziata), gdzie znajduje się ujście rzeki do morza.

„Zawsze szukamy okazji do uczynienia pozytywnej zmiany w społecznościach, w których działamy. Gdy tylko usłyszałam o tym projekcie, wiedziałam, że firma CASE będzie idealnym towarzyszem w rozwiązywaniu wskazanych problemów”, przyznaje Daniela Ropolo, szefowa inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju w CNH Industrial.

Nabrzeże, zlokalizowane w pobliżu Neapolu i Pompei, a także naprzeciw wysp Capri i Ischia, nie nadawało się do pływania i było wprost obsypane śmieciami. W trakcie programu nagrywanego pod koniec sierpnia grupa ochotników „Le meraviglie del Golfo” zgromadziła kopce butelek, pojemników, trzciny i innych odpadów, dbając w jak największym stopniu o ich recykling.

Ładowarka 821G została wyposażona w łyżkę szkieletową o objętości trzech metrów sześciennych, aby oddzielać odpady od piasku. Wszystkie zebrane odpady umieszczono następnie w 6-metrowym kontenerze, który po zakończeniu operacji był tylko do połowy pusty. Dzięki temu znowu można podziwiać na plaży drobny, czarny piasek wulkaniczny.

Technologie CASE nigdy nie były celem same w sobie — zawsze służą do rozwiązywania rzeczywistych problemów na świecie, takich jak zanieczyszczenie środowiska. Jedną z naszych głównych wartości jest wspieranie społeczności, zaś oczyszczanie plaży stanowi tego dobitny przykład. Wyposażenie ochotników w maszynę, tak aby mogli przywrócić naturze tak wyjątkową plażę wulkaniczną, jest dla nas zaszczytem i czymś, na co zasługują przyszłe pokolenia”, dodaje Nicola D’Arpino, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w CNH Industrial Construction Europe.

Nie był to pierwszy raz, kiedy firma CASE zaangażowała się we wspieranie społeczności dotkniętych katastrofami naturalnymi i przyczyniła się do ochrony środowiska. Szerszą koncentrację firmy CNH Industrial na zrównoważonym rozwoju odzwierciedla również konstrukcja jej maszyn oraz to, że firma zawsze szuka możliwości elektryfikacji.

Od dziewięciu lat CNH Industrial wyróżniana jest tytułem „Lidera Branży” w zestawieniach Dow Jones Sustainability Indices, zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Powstanie programu zawdzięczamy 4Elements, zakładowi Showlab, oraz jego współpracy z Kia, CNR i włoską żandarmerią.

ZNAJDŹ LOKALNEGO DEALERA

Droga do maszyn światowej klasy, z wiodącą obsługą posprzedażną oraz elastycznym finansowaniem rozpoczyna się tutaj.

Aby rozpocząć wyszukiwanie, wprowadź następujące informacje:

wpisz, żeby wyszukać to, czego potrzebujesz:

Znaleziono 0 wynik
typ
przefiltrowano według:

Nie znaleziono wyników

Kliknij na ikonę pojawiającej się na całej stronie, aby ją dodać do ulubionych

Moje ulubione maszyny CASE

Znaleziono 0 wynik