dodano do ulubionych

Rozwiązania

Aktualności

2021

Nowa ładowarka kołowa Evolution serii G firmy CASE, która zapewni większą wydajność, dochodowość i niezawodność

  • Opublikowane Cz kwi 15, 2021
  • Turyn

Firma CASE Construction Equipment ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek europejski nowej serii ładowarek kołowych Evolution serii G. Stanowiąca kompletny pakiet dzięki kompleksowym ulepszeniom całej linii, nowa ładowarka kołowa Evolution serii G zapewnia większą wydajność i lepsze osiągi, wydłużając także czas pracy bez przestojów i dając operatorowi lepszą kontrolę nad działaniem maszyny i jej funkcjami, co przekłada się na wyższą dochodowość.

„Ładowarki kołowe przeznaczone do pracy w najbardziej wymagających warunkach zyskują większą wydajność i dochodowość, gdy skróci się cykle pracy, poprzez uproszczenie zadań i wydłużenie czasu pracy bez przestojów”, wyjaśnia Egidio Galano, dyrektor ds. zarządzania produktami w CASE Construction Equipment w Europie. „Każde ulepszenie nowej ładowarki kołowej Evolution serii G wspiera te rosnące korzyści, które przekładają się na wzrost wydajności”.

Zwiększona precyzja załadunku dzięki zintegrowanej wadze
Stworzony z myślą o niezawodności i oszczędności czasu, system ważenia został zintegrowany z menu głównym ładowarki kołowej, aby dostarczać m.in. dane dotyczące masy łyżki, liczby cykli ładunkowych, całkowitej masy załadowanej, wszędzie tam gdzie występuje duża ilość przemieszczanego materiału.

Operatorzy także zyskują, mogąc precyzyjnie ładować każdą ciężarówkę i ograniczyć sytuacje przekroczenia ładowności, dokładnie ważąc każdą łyżkę i jednocześnie monitorując łączną masę ładowanego na ciężarówce materiału. Dzięki temu systemowi operatorzy mogą śledzić ogólne dane dotyczące ładunków, w tym objętość materiału przenoszonego w określonym czasie, historie załadunków wg klienta, zlecenia lub materiału, a także kompleksową historię zleceń.

W standardowym wyposażeniu ładowarek kołowych Evolution serii G znajdą się również systemy CASE SiteConnect i SiteWatch™. Dla przypomnienia, CASE SiteWatch™ to platforma telematyczna służąca do przesyłu kluczowych danych na temat wydajności i lokalizacji maszyny, a także ich szybkiego wyświetlania. Wyposażona w nowe menu SiteWatch™ zapewnia intuicyjną nawigację, która pozwala jednoznacznie identyfikować zagrożenia bez fizycznej obecności operatora czy kierownika floty.

„Nowa ładowarka Evolution serii G posiada także nową, zintegrowaną wagę, za pomocą której operatorzy mogą rejestrować każdą łyżkę materiału. Gdy ustawiony zostanie docelowa masa ładunku, system pokaże, czy ostatnia łyżka przekracza docelową wartość. Jeśli tak, system pozwoli na aktywację trybu zrzutu, dzięki czemu operator może częściowo zrzucać materiał z łyżki aż do osiągnięcia właściwej masy. Oznacza to eliminację nieproduktywnego czasu przy długim załadunku i operacjach ważenia, a także większą dochodowość w czasie”, stwierdza Galano.

Przejmij kontrolę dzięki nowemu menu z ekranem dotykowym
Ten nowy, europejski model ładowarki wyposażono w nowoczesny wyświetlacz z obsługą dotykową, który zapewnia dostęp do wszystkich kluczowych ustawień maszyny i danych operacyjnych, dzięki którym operatorzy mogą przewidywać działania i szybciej reagować na zmiany w czasie rzeczywistym. To także nowe elektro-hydrauliczne sterowanie, za pomocą którego operator może niezależnie ustawić czułość podnoszenia i pochylania, odpowiednio, wysięgnika i łyżki zgodnie z własnymi preferencjami i warunkami ładowania. Każdą funkcję można oddzielnie skonfigurować w jednym z trzech trybów czułości: płynny, umiarkowany i agresywny.

Marka CASE uprościła tryby pracy silnika, oferując teraz dwa nowe: Smart i Max. Tryb Max jest wybierany, gdy operator chce pracować z z maksymalną mocą silnika w trudnych warunkach, natomiast tryb Smart zapewnia wysoką wydajność dzięki poprawie współpracy silnika ze skrzynią biegów w aplikacjach, które nie stanowią większego wyzwania dla ładowarki.

Operatorzy mogą korzystać z nowej funkcji równoległego prowadzenia osprzętu we wszystkich konfiguracjach ramion ładowarki, która pomaga w utrzymaniu materiału i płynnym załadunku przy automatycznym zachowaniu kąta i położenia łyżki lub wideł.

Dla jeszcze większego ułatwienia pracy operatora marka CASE wprowadziła trzy nowe, konfigurowalne przyciski na prawym podłokietniku, oznaczone kolorami, dzięki którym operator może szybko wybrać zdefiniowane wcześniej funkcje menu maszyny. Funkcje te są wybierane przez operatora i mogą obejmować kluczowe ustawienia lub wyświetlane w menu dane, takie jak np. zintegrowana waga, kamera cofania, blokada mechanizmu różnicowego, wysprzęglanie czy aktywacja światła ostrzegawczego.

„Te nowatorskie rozwiązania, w połączeniu z ergonomiczną konstrukcją przyrządów sterujących oraz stanowiska operatora, pozwalają scentralizować obsługę ładowarki, zwiększając wydajność i koncentrację operatora, a tym samym redukując jego zmęczenie”, podkreśla Galano.

Dłuższy czas pracy bez przestojów i zwiększona czułość
„Czas pracy bez przestojów i reakcja przyrządów sterujących to główne czynniki dla użytkowników planujących zakup nowych maszyn budowlanych. Kolejne ulepszenia dostępne w nowej serii ładowarek kołowych Evolution serii G firmy CASE to zdalna diagnostyka i możliwość aktualizacji oprogramowania, a także zdalnego kasowania nieaktywnych błędów, znacząco skracają czasy przestojów, na które narażony jest właściciel/operator maszyny,” dodaje Galano.

Opisywana technologia jest zapewniana przez zainstalowany na maszynie nowy moduł telematyki 4G SiteConnect, do którego dostęp można uzyskać za pomocą nowej aplikacji SiteManager (zgodnej z systemem iOS i Android). Platformę tą stworzono z myślą o użytkownikach.

„Dzięki SiteConnect możliwa jest komunikacja dwukierunkowa między maszynami i dealerami marki CASE, którzy mogą prowadzić zdalną diagnostykę i skutecznie wspierać operatorów w razie wykrycia problemów, nawet na odległość. Proaktywna, bazująca na algorytmach analiza potencjalnych usterek i zredukowany czas ich naprawy, oznaczają dłuższą pracę bez przestojów i większą wydajność. Jeśli wykryty zostanie potencjalny problem, do dealera CASE zostaje wysłany alert z konkretnymi zaleceniami i działaniami, które pozwolą usunąć usterkę, zanim stanie się prawdziwym problemem. SiteConnect i moduł telematyki są standardowym wyposażeniem ładowarek kołowych Evolution serii G”, wyjaśnia Galano.

Wydłużone okresy międzyprzeglądowe
Dzięki wydłużeniu interwałów serwisowych od 500 do ponad 1000 godzin całkowity koszt utrzymania został ograniczony nawet o 20% w porównaniu do wcześniej produkowanych ładowarek kołowych. Co więcej, marka CASE opracowała CASE Care, czyli programy planowej obsługi przeglądowej z wykorzystaniem oryginalnych części i płynów ekspolatacyjnych, który teraz jest już dostępny w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii; a jego wprowadzenie na pozostałych europejskich rynkach jest planowane. Program jest oparty na doświadczeniu technicznym oraz usługach logistyki i wsparcia rozległej sieci dealerskiej CASE.

Program CASE Care można wybrać jako element pakietu CASE Service Solutions wraz z wydłużeniem gwarancji CASE Protect i szeregiem opcji zapewniających całkowitą ochronę.

Kontrola ogólnej wydajności dzięki monitorowaniu stanu opon
Stan techniczny i wydajność opon ma znaczący wpływ na ogólną wydajność maszyny, w tym wydajność paliwową. Nowy system monitorowania ciśnienia w oponach (ang. Tyre Pressure Monitoring System, TPMS) jest wyposażony w czujniki zintegrowane z zaworem pompowania opon wraz z modułem, który przekazuje informacje o ciśnieniu w każdym kole do wyświetlacza, ostrzegając operatora gdy zmierzona wartość nie mieści się w prawidłowym zakresie.

Galano wnioskuje: „Wszystkie nowe funkcje – od opon po łyżkę, silnik i elementy sterowania – wynikają z bezpośredniej komunikacji z klientami i dealerami, tak aby zapewnić kompleksową łączność i ulepszenie systemów, co przełoży się na większą wydajność, dochodowość i niezawodność”.

ZNAJDŹ LOKALNEGO DEALERA

Droga do maszyn światowej klasy, z wiodącą obsługą posprzedażną oraz elastycznym finansowaniem rozpoczyna się tutaj.

Aby rozpocząć wyszukiwanie, wprowadź następujące informacje:

wpisz, żeby wyszukać to, czego potrzebujesz:

Znaleziono 0 wynik
typ
przefiltrowano według:

Nie znaleziono wyników

Kliknij na ikonę pojawiającej się na całej stronie, aby ją dodać do ulubionych

Moje ulubione maszyny CASE

Znaleziono 0 wynik