dodano do ulubionych

ZASOBY

AKTUALNOŚCI

2022

Zakład CASE w Lecce świętuje 50-lecie działalności

  • Opublikowane Pn paź 17, 2022

W środę, 28 września br., przy udziale przedstawicieli lokalnych instytucji rozpoczęły się obchody 50-tej rocznicy rozpoczęcia działalności zakładu, które w niedzielę 2 października zakończyły się piknikiem rodzinnym. Zakład w Lecce produkuje maszyny CASE - ładowarki kołowe, równiarki, koparko-ładowarki i kompaktowe ładowarki kołowe – które są dystrybuowane na całym świecie.

Zakład CASE w Lecce we Włoszech celebruje 50-lecie działalności. Obchody rozpoczęły się w środę 28 września zasadzeniem drzewa oliwnego będącego symbolem regionu Salento i tradycji firmy w tej okolicy.

Władze lokalne uczestniczyły w wydarzeniu, chcąc wyrazić swoje zaangażowanie w branżę, która od pół wieku przyczynia się do rozwoju gospodarki tego obszaru. Wśród nich byli prezydent regionu Apulia Michele Emiliano, radny ds. rozwoju gospodarczego regionu Alessandro Delli Noci i przewodnicząca rady regionalnej Loredana Capone. Obecny był również Angelo Corallo, profesor na Wydziale Inżynierii Innowacji na Uniwersytecie Salento – uczelni, która od wielu lat współpracuje z zakładem.

Federico Bullo, szef CNH Industrial Construction na region Europy, przypomniał historię centrum produkcyjnego, na którą składają się wyzwania, poszanowanie tradycji, praca zespołowa, umiejętności, poświęcenie i zaangażowanie. Podziękował tym, którzy na co dzień uruchamiają „silniki” zakładu: pracownikom i zespołowi. Zespołowi i organizacji, której działania nawet globalny kryzys łańcucha dostaw nie był w stanie zakłócić, biorąc pod uwagę, że rok 2022 był rekordowy pod względem produkcji. F. Bullo podkreślił, że: - CASE zawsze wierzyło i nadal wierzy w rozwój tego zakładu; dlatego firma zwiększyła inwestycje w technologię, infrastrukturę, szkolenia, bezpieczeństwo pracy i ciągłe innowacje.

Innowacje są stale rozwijane przez doskonale funkcjonujące centrum badawczo-rozwojowe, które przez cały czas koncentrowało się na zmniejszeniu śladu węglowego i zwiększeniu udziału czystej energii. Osiągnięto konkretne efekty, a mianowicie zakład w Lecce został wyposażony w fotowoltaiczne panele słoneczne, a wkrótce malarnia zostanie zastąpiona przez zakład malowania proszkowego, charakteryzujący się niższymi emisjami oraz użyciem bezwodnych i nielotnych związków. W ten sposób jakość produktu końcowego poprawi się, dzięki bardziej trwałemu wykończeniu, które lepiej znosi działanie promieni słonecznych.

  • Wspólnie będziemy nadal podejmować nowe wyzwania związane z Agendą 2030, redukcją śladu węglowego i gospodarką o obiegu zamkniętym, zapewniając godną pracę, gwarancje praw pracowniczych i rozwój dialogu społecznego. I zrobimy to razem, ponieważ centrum Lecce jest i pozostaje kluczowe dla CASE - podsumował Federico Bullo.

Po święcie zakładowym czas na dzień rodzinny

Uroczystości były kontynuowane w niedzielę 2 października i zgromadziły 800 rodzin pracowników węzła produkcyjnego. Krótkie przemówienie wprowadzające wygłosił kierownik zakładu, Massimiliano Casaburi. Z dumą podzielił się otrzymanym od europejskiego kierownictwa CASE wyróżnieniem ze wszystkimi pracownikami - zespołem, który zawsze wyróżniał się zaangażowaniem i entuzjazmem, a także osiąganiem doskonałych wyników, nawet w ostatnich latach naznaczonych przez pandemię oraz kryzysy geopolityczne i energetyczne.

W pikniku rodzinnym wzięło udział ponad 1500 osób. Z tej okazji zakład przemysłowy został przekształcony w dużą salę imprezową dla wszystkich pracowników, gdzie oprócz zabaw dla dzieci, dmuchańców i loterii z nagrodami zorganizowano występ na żywo wyjątkowej kapeli składającej się wyłącznie z pracowników zakładu. Dodatkową atrakcję stanowił sprzęt budowlany CASE - ładowarki kołowe, koparko-ładowarki, kompaktowe ładowarki kołowe i równiarki wystawione na placu i terenie doświadczalnym, które zaprezentowały swoją doskonałość operacyjną, przyciągającą uwagę publiczności w każdym wieku.

Z okazji jubileuszu zakład i jego wszystkie oddziały były otwarte, a w rolę znakomitych przewodników wcieliło się stowarzyszenie byłych pracowników zakładu, które prezentowało uczestnikom, gdzie CASE produkuje 4 linie maszyn dostępnych w 64 modelach i 3400 konfiguracjach.

Był to wyjątkowy dzień upamiętniający ważną rocznicę, którą firma świętowała wraz z ludźmi pełnymi pasji i entuzjazmu, od pięćdziesięciu lat nieustannie opracowującymi koncepcje, rozwijającymi projekty i wytwarzającymi produkty, dzięki którym oddział ten jest jednym z najlepszych zakładów należących do CASE.

ZNAJDŹ LOKALNEGO DEALERA

Droga do maszyn światowej klasy, z wiodącą obsługą posprzedażną oraz elastycznym finansowaniem rozpoczyna się tutaj.

Aby rozpocząć wyszukiwanie, wprowadź następujące informacje:

wpisz, żeby wyszukać to, czego potrzebujesz:

Znaleziono 0 wynik
typ
przefiltrowano według:

Nie znaleziono wyników

Kliknij na ikonę pojawiającej się na całej stronie, aby ją dodać do ulubionych

Moje ulubione maszyny CASE

Znaleziono 0 wynik